פשיטת רגל נט - דרכי יצירת קשר, מידע ופסיקה בנושא לשכת הוצאה לפועל ירושלים
לשכת הוצאה לפועל ירושלים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פרטים ומידע על לשכת הוצאה לפועל ירושלים

Hebrew

מערכת ההוצאה לפועל מורכבת ממערך לשכות הפזורות ברחבי הארץ.

לשכת הוצאה לפועל ירושלים שוכנת בבניין כלל שברחוב יפו 97 בעיר, מיקוד 94340.

במהלך שנת המשפט הרגילה מתקיימת קבלת קהל בלשכה בימים ראשון עד חמישי בין השעות 13:30 - 8:30. בימי פגרת הקיץ, שבין 20 ליולי ועד 4 לספטמבר וכן בחול המועד סוכות וחוה"מ ופסח, שעות הפעילות בלשכה הן 12:00 - 9:00.

לחצו לקריאה על לשכות הוצאה לפועל נוספות בארץ: לשכת הוצאה לפועל ירושלים

הוצאה לפועל תל אביב

הוצאה לפועל חיפה

הוצאה לפועל ראשון לציון

  לקבלת סיוע משפטי מקצועי, חייגו: 03-5759008

בעלי התפקידים והמבנה הארגוני של הלשכה

המבנה הארגוני והגדרות בעלי התפקידים וסמכויותיהם השתנו בעקבות תיקון 29 לחוק הוצאה לפועל, התשכ"ז - 1967, אולם הם דומים בעיקרם בכל הלשכות.

במסגרת הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל הוחלט להפריד את הלשכות ממערכת בתי המשפט ולהקים רשות אכיפה וגבייה חדשה אשר תכלול אותן ואת המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות ותהיה כפופה למשרד המשפטים.

במקביל, מונו במקום יושב ראש לשכת ההוצאה לפועל שהיה בעבר בעל התפקיד הבכיר ביותר בלשכה, מספר רשמי הוצאה לפועל, להם נתונות סמכויות משפטיות ומנהליות נרחבות. 

על סמכויות אלה נמנות, בין היתר הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ, מגבלות על הנפקה או חידוש רישיון נהיגה, הוצאת צווי מאסר, עיקול, מכירת דירת מגורים ועוד.

לשכת הוצאה לפועל ירושלים - פסיקה

בתיק הוצאה לפועל 0317808050 נידונה בקשה שהוגשה על ידי החייב לביטול הגבלה על חידוש רישיון הנהיגה שלו.

נגד החייב נפתחו חמישה תיקים שסך החוב בהם עמד על 189,152 ש"ח, מתוכם בתיק הרלבנטי 58,379 ש"ח.

החייב לא החזיר את חובותיו, הוכרז כמשתמט ולכן הוטלה עליו הגבלה אותה ביקש החייב לבטל.

טיעוניו במסגרת הבקשה התבססו על כך שעבד למחייתו כנהג מונית, והטלת הגבלה על רישיון הנהיגה תפגע במשפחתו.

מאידך, תסקיר של גורמי הרווחה העלה אי דיוקים בגרסת החייב, לפיהם רק בשנים האחרונות עבד החייב כנהג, קודם לכן עבד כמנהל תפעול בבית מלון ונאלץ לנדוד בין חברות מוניות בשל אירוע גניבה בו היה מעורב.

הזוכה התנגד לבקשת הביטול.

כבוד רשם ההוצאה לפועל, אסף אבני ביטל את המגבלה הגורפת על חידוש רישיון הנהיגה של החייב והורה להנפיק לו רישיון זמני למשך שישה חודשים, אשר יהיה מותנה בתשלום 500 שקלים מדי חודש לתיק הוצאה לפועל.

בהחלטתו ציין הרשם כי לחוק ההוצאה לפועל שתי תכליות: הגנה על זכויות החייבים שמצבם אינו מאפשר להם להחזיר חובות כספיים, ויצירת מנגנון מעשי לאכיפת פסקי דין וגביית חובות על ידי הזוכים. 

כפועל יוצא, חובתו של רשם ההוצאה לפועל הינה לקבל החלטות לפי עקרון המידתיות, המנחה אותו במקרה זה להנפיק את הרישיון הזמני כדי למנוע את הפגיעה בעיסוק.

אולם, משום שהחייב לא הצליח להוכיח כי נקלע לסטאטוס חדלות פירעון ואין לו יכולת כלכלית להחזיר את החוב, אזי עדיין יש לחייבו לשלם לפי הצו.

חשיבות קבלת סיוע משפטי בהליכי הוצאה לפועל

ניהול והתמודדות עם הליכי גבייה ואכיפת פסקי דין הם סוגיות מורכבות, אשר עשויות להשפיע במידה משמעותית על חיי החייב ובני משפחתו.

פנייה אל עורך דין המתמחה בהליכי הוצאה לפועל תסייע לזוכה לפעול בהתאם לחוק, לגבייה מהירה של החוב או אכיפה יעילה של פסק הדין במסגרת הליכים אלה או הפניה להליכי פשיטת רגל במקרים המתאימים.

  לקבלת סיוע משפטי מקצועי, חייגו: 03-5759008