מבצע הסדר חובות לחברות סלולר וסגירת תיקי הוצאה לפועל - כל המידע באתר פשיטת רגל נט...
מבצע הסדר חובות לחברות סלולר וסגירת תיקי הוצאה לפועל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

יש לך חוב לחברת סלולר ונפתח לך תיק הוצל"פ?

Hebrew

רשות האכיפה והגבייה יזמה לאחרונה מהלך בשיתוף גורמים שונים במשק לקדם הצעה שעניינה הסדרת חובות ומתן הנחות מדי חודש לחייבים שנפתחו להם תיקי הוצאה לפועל בשל חובות כספיים עד לשנה מסוימת, זאת כיישום המלצותיה של ועדה לשיפור הגבייה והאכיפה.

מה כולל המהלך של רשות האכיפה והגבייה?

לפי היוזמה, יוצעו כל חודש ללקוחות של גוף אחר הסדרי חוב מופחתים. בעקבות ההצלחה במבצע שנערך ללקוחות בנק לאומי במסגרתו נגבו חובות של 34 מיליון שקלים ונסגרו 5,000 תיקי הוצאה לפועל, הוחלט על מבצע אחר ללקוחות חברת פלאפון שחובם נוצר לפני 2007.

קיראו עוד על: רשות האכיפה והגבייה

יש לך שאלות? חייג/י עכשיו לשיחה עם עורך דין: 03-5759008

במהלך ימי המבצע קיבלו חייבים שעמדו בתנאים שקבעו הרשות וחברת פלאפון מכתב בו רשומים מספר התיק בהוצאה לפועל, סכום החוב, שיעור ההנחה, הסכום לתשלום לאחר ההנחה ופרטים נוספים אודות היוזמה.

בזמן המבצע יוכלו מי שנפתח נגדם תיקי הוצאה לפועל לפנות למוקד מיוחד של חברת פלאפון שמספרו: 050-7079222 או למוקד הקבוע של רשות האכיפה שמספרו: 073-2055000 או 35592* הפועלים בימים ראשון עד חמישי בין השעות 08:00-19:00.

קיראו על הדרך: מהוצאה לפועל לסטטוס של פושט רגל

ברשות צופים שחייבים רבים יבחרו לסגור את חובותיהם בעקבות היוזמה, משום שיעורי ההנחות במהלכו שנעים בין 40 ל-60%. סילוק החוב באופן זה יעצור הגדלה נוספת של החוב באמצעות ריבית והוצאות אחרות החלות בתיק וימנע מהחייבים את אי הנעימות של המשך ניהול ההליכים בהוצאה לפועל.הסדר חובות לחברות סלולר

במקרים בהם ייענה החייב למבצע, יעוכבו ההליכים בתיק באופן מיידי עם ההגעה להסדר התשלומים.

לצורך המבצע קיימה הרשות הדרכות לנציגי החברה באשר להגשת בקשות לעיכוב ההליכים, הקטנת קרן החוב לאחר התחלת התשלום וסגירת התיק לאחר שסולק החוב במלואו.

פנו לקבלת יעוץ של: עורך דין פשיטת רגל

חיסול חובות לחברות סלולר במסגרת היוזמה - כמה כסף יגבה?

לפי הערכות רשות האכיפה, יתרת החוב לתשלום בקרב לקוחות חברת פלאפון שעומדת כעת על 460 מליון שקל ב-30,000 תיקים תפחת בעקבות המבצע ל-189.5 מליון עבור אותם לקוחות.

עד כה נרתמו למהלך בנקים, חברות סלולר, חברת הטלוויזיה בלווין, מספר גופים ציבוריים וחברות נוספות.

למרות זאת, ברשות אינם מוסרים מראש את זהות הגופים שישתתפו במבצעים הבאים כדי למנוע אפשרות, שחייבים יפסיקו לשלם את החוב בשל הידיעה אודות מבצע שמתקרב. אומנם ידוע כי בכל חודש ייערך מבצע עם גוף אחר עם הפסקה במהלך חודשי הקיץ.  

מטרת היוזמה היא לעזור לחייבים לפרוע את החוב במהירות על ידי הפחתתו באופן משמעותי תוך כדי סיוע לזוכים המוסדיים בגבייה יעילה ומהירה מאידך.

ברשות מסבירים כי ישנו צורך למצוא דרכים יצירתיות כיצד לעזור לחייבים לסגור את החובות שמקשים על חייהם ובמקביל לעזור לזוכים לגבות את הכספים המגיעים להם באופן מוסדר.

היוזמה לדבריהם, מעוררת את החייבים לסלק את החוב בעזרת החסות שניתנת על ידי הרשות, כדי שלא יוטלו עליהם מגבלות נוספות.

כאן המקום להזכיר, שהרפורמה שנערכה לאחרונה, שמטרתה לשפר את הליכי האכיפה והגבייה מאפשרת להפעיל לצורך גביית החוב אמצעים שונים העלולים להשפיע באופן משמעותי על אורח חיי החייב.

קיראו בהרחבה על: הסדרי חובות

יש לך שאלות? חייג/י עכשיו לשיחה עם עורך דין: 03-5759008