כונס הנכסים הראשי יפעל להשגת הפטר תוך 5 שנים - רפורמה בהליכי פשיטת רגל!
הפטר תוך 5 שנים - רפורמה בהליכי פשיטת רגל!
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

הפטר תוך 5 שנים בהליך פשיטת רגל!

Hebrew
תאריך: 03/09/2013 10:43   

בהתאם לפרסומים קודמים, פרופ' האן, כונס הנכסים הרשמי ממשיך במאמציו לייעול הליכי פשיטת רגל ופועל בימים אלה ליישום המלצות קודמות בעניין.

כונס הנכסים הרשמי הוציא הנחיות חדשות העורכות שינויים בהתנהלות פעולות משרדי הכונס וטיפולם בתיקי פשיטת רגל מול החייבים, המנהלים המיוחדים ומערכת בתי המשפט. השינויים עתידים לחול החל מתחילת חודש ספטמבר 2013.

שאלות? חייג/י לשיחה מיידית עם עורך דין: 03-5759008

הרפורמה אשר יוצאת לדרך בימים אלה, מטפלת בתיחום ההליך בזמנים ועריכת מתווה פרטני ולוחות זמנים, לפירעון חובות / חלק מהחובות לנושים, הפטרת החייב וסגירת התיק.

עד היום, תהליך כינוס נכסי החייב בהליכי פשיטת רגל ארך לרוב שנים ארוכות מבלי שאף גורם פעל מצד הרשויות באופן אקטיבי לסיום הליכי פשיטת הרגל, מצב זה עתיד להשתנות.

יעול ההליכים נועד לבטל פעולות משפטיות טכניות כגון כינוס אסיפות נושים אשר אורכות זמן רב ואינן תורמות באופן משמעותי לתהליך פשיטת הרגל, לא מצד הנושים ולא מצד החייב, אשר מעוניין לשקם את חייו כמה שיותר מהר ולקבל הפטר.

מדובר בקיצור זמנים משמעותי להליך וחלוקתו לשלבים כאשר כל שלב יתחם בזמן.

בשלב הראשון שאורכו המתוכנן שנה וחצי ממועד קבלת צו כינוס ועד לדיון בהכרזת החייב כפושט רגל, המנהל המיוחד הממונה על התיק נדרש לגבש תכנית שתכליתה פירעון חובות החייב לפי יכולותיו הכלכליות ויכולת השתכרותו.

בשלב זה גם יבחנו תביעות החוב. יצוין כי כיום בדיקת תביעות החוב יכולה להתעכב ולהיעשות לאחר גם מספר שנים מתחילת ההליך.

המנהל המיוחד נדרש לפי ההנחיות החדשות להשקיע זמן רב יותר ומאמצים בבחינה ובדיקה כלכלית של החייב רכושו ואפשרויותיו לפרוע את חובותיו לנושים, כאשר הדגש מושם על ההווה והעתיד ופחות על בחינת העבר, בעניין זה הדגש לעניין תום הלב של החייב נדרש לתהליך עצמו, גילוי נכסים ורכוש ועמידה בתשלומים ופחות לגבי נסיבות הסתבכותו הכלכלית.

בסופו של השלב הראשון, תוכנית הפירעון של הנאמן תאושר על ידי נציגי כונס הנכסים הרשמי ובית המשפט המחוזי.

בשלב השני הנאמן יוציא לפועל את תכנית הפירעון על ידי מימוש רכושו של החייב ופריעת החובות. באופן כללי לשלב זה מוקצים כ-3 שנים.

בסופו של התהליך וככל שהחייב משתף פעולה עם ההליך ועומד בכל התשלומים החודשיים אשר יושתו עליו, החייב יוכל לקבל הפטר חלוט מכל חובותיו והתיק יסגר.

קציבת וקיצור הזמנים של הליכי פשיטת הרגל נועד לסייע לחייב בפרק זמן לא רב של כ-5 שנים לפתוח דף חדש כאשר הוא יופטר מחובותיו, ומנגד יאפשר לנושים לקבל את הכספים המגיעים להם מקופת הכינוס במועד מוקדם יותר.

במתווה הקורם עור וגידים כיום נדרש החייב לגילוי מלא ושיתוף פעולה עם כל בעלי התפקידים הקשורים בהליכי פשיטת הרגל: נציגי הכונס הרשמי, המנהל המיוחד, בית המשפט, נושים ועוד.

הרפורמה המתוכננת צפויה להביא לשינויים מרחיקי לכת בתהליך פשיטת הרגל לעניין קבלת צו הפטר. חייב אשר ישתף פעולה עם המנהל המיוחד לעניין גילוי כל רכושו וביצוע התשלומים החודשיים ללא פיגורים צפוי לקבל הפטר בצורה מהירה וחלקה.

ליחצו כאן והכנסו לפורום פשיטת רגל!

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור