פשיטת רגל נט - הכירו את הסימנים להתדרדרות עסק לפני פשיטת רגל...
סימנים מוקדמים להתדרדרות עסק לפני פשיטת רגל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

סימנים מוקדמים לפשיטת רגל

Hebrew

התדרדרות עסק למצב פשיטת רגל הינה תרחיש נפוץ במציאות הכלכלית בימינו, בעל השלכות על צדדים רבים, ביניהם עובדי העסק, ספקים ונושים.

הגעה לסטאטוס זה, כאשר העובד נותר חסר יכולת להיפרע מן העסק את משכורתו וסכומים נוספים, להם הוא זכאי, הינה פעמים רבות תוצאה של חוסר שימת לב והתעוררות מאוחרת מדי.

בכדי להימנע מכך חשוב להימצא עם היד על הדופק ולהיות קשובים להופעת מספר סימנים מקדימים, המזהירים מפני התדרדרות כלכלית של העסק והיקלעותו למצב פשיטת רגל.

זאת, בין אם מדובר בעוסק מורשה, שבפשיטת רגל ממונה לו נאמן או חברה בע"מ, אשר בהגיעה למצב חדלות פירעון ממונה עבורה מפרק.

זקוקים לסיוע של עורך דין?
חייגו עכשיו
03-5759008

סימני אזהרה עיקריים להתדרדרות עסק לפני פשיטת רגל

אמנם, הליך פשיטת רגל מתבצע לרוב באופן דיסקרטי וההודעה על כך נופלת על העובדים כרעם ביום בהיר אולם, קיימים מספר סימנים, אשר הצטברותם יחד עשויה לרמז על התפתחות מהלך כזה.

בין סימני האזהרה העיקריים: היקלעות העסק לחסר בתזרים מזומנים וקשיי התנהלות פיננסית עקב עזיבת מספר לקוחות מובילים; אי עמידה בתשלום משכורות חודשיות לעובדים לאורך זמן ממושך, תוך דחיית התשלום באופן הדרגתי עד הפסקתו כליל; קשיי עמידה בתשלום חובות לספקים; חזרת המחאות המעסיק ללא כיסוי; בעיות אשראי - כאשר העסק משלם חובות ומשכורות בכסף נזיל ושעה שמוסדות בנקאיים מסרבים לאשר לו אשראי נוסף; הסתבכות בלקיחת הלוואות בשוק האפור; התגלעות מתחים ועימותים בין בעלי החברה לבין צדדי ג' - לקוחות, ספקים ועובדים; הפחתה בהיצע, מגוון ורמת השירותים והתנאים, מהם נהנו העובדים בשגרה, דוגמת רכבים מטעם העסק, מכשיר נייד וסבסוד ארוחות; הפסקת הפרשות המעסיק לביטוחים פנסיוניים וקרנות השתלמות לצד הפחתת משכורות; צמצומי כוח אדם בהיקף נרחב; חוסר אפשרות ליצור קשר עם בעלי העסק ולקבל ממנו הסבר אודות המתרחש בעסקו, תוך חשש כי נמלט לחו"ל.

התנהלות מומלצת בעת חשד לפשיטת רגל וקבלת סיוע משפטי בתחום

שעה שכמה מהסימנים לעיל מתקיימים באופן מצטבר נדרשת תגובה מהירה ויעילה. במקרים אלה מומלץ לעובדים לפנות בהקדם לקבלת יעוץ משפטי ולא לפעול באופן עצמאי. ערוץ פעולה, שמוכח לרוב כאפקטיבי, הינו פניה של בא כוח העובדים לבית המשפט המחוזי בבקשה להכריז על פשיטת רגל של העסק או על מתן צו פירוק חברה.

היתרון בכך הינו בפן הפרקטי - נקיטה בדרך זו מאפשרת תביעת המוסד לביטוח לאומי וקבלת התשלומים, להם זכאי העובד, תוך פרק זמן קצר יחסית וללא נפקות ליכולתו הכלכלית של המעסיק.

עורכי דין מעדיפים אסטרטגיה זו על פני פניה לבית הדין לעבודה, שכרוכה בניהול הליכים ממושכים ומצמצמת את האפשרות למימוש זכאותו הכספית של העובד.

פסקי דין לדוגמא

הליך ע"א 6416/01 דני בנבנישתי ואח' נ' הכנ"ר עסק בשיקולים, המשמשים את בית המשפט בהחלטתו על מתן צו כינוס נכסים בהליכי פשיטת רגל. נפסק, כי בין השיקולים, המנחים בבדיקת התנהגות החייב, ייבדק האם התנהלותו נגועה בחוסר חוקיות, שהובילה להתמוטטותו הכלכלית והאם קיים קשר סיבתי בין היווצרות החובות לבין אותה אי חוקיות.

נפסק, כי לא כל פעולה א - לגאלית של החייב ולא כל ניהול בלתי חוקי של עסק יחשבו להתנהגות חסרת תום לב, שהובילה ליצירת החובות.

זקוקים לסיוע של עורך דין?
חייגו עכשיו
03-5759008